Okoliczne atrakcje

Atrakcje

Powiat Bartoszycki to malownicza kraina położona w północnej części województwa warmińsko mazurskiego w bezpośrednim sąsiedztwie z Rosją ( Obwód Kaliningradzki). Droga krajowa nr 51 prowadzi do przejścia granicznego w Bezledach.
Zatrzymując sie w naszym hoteliku, możecie sobie Państwo sprawić znakomitą bazę wypadową na wycieczki rowerowe i kajakowe po okolicy.
Turystyczną atrakcją naszego powiatu są spływy kajakowe rzeką Łyną. Na terenie powiatu zastało wybudowanych kilka przystani na których można bezpiecznie dobić do brzegu min. W Perkujkach, Bartoszycach, Szylinie Wielkiej, Sępopolu i Stopkach (blisko granicy z Rosją). Tego rodzaju forma wypoczynku łączy się z możliwością podziwiania malowniczych krajobrazów, lasów, łąk, zakoli oraz stromych skalistych brzegów przypominających swym charakterem górski krajobraz.
Warte zobaczenia są:
Pomniki przyrody min. Dąb w Ciemnej Woli
Ścieżka Dydaktyczna w okolicach Galin
Bociania Wioska w Żywkowie
Polder Sątopy Samulewo w okolicach Bisztynka
W okolicach Górowa Iławeckiego : Rezerwat „Jezioro Martwe”, Zamkowa Góra (216 m n. p. m.) z wieżą widokową i doskonale przygotowaną ścieżką dydaktyczną z której można dowiedzieć sie o florze i faunie występującej na tym terenie.
Pałac w Łabędniku, Tolko

Zabytkowe kościoły w Galinach, Sokolicy, Rodnowie, Łabędniku, Lwowcu, Sępopolu, Górowie Iławeckim, Kandytach.
Zespół Pałacowo Dworski w Galinach
Bociania Wioska Żywkowo
WYCIECZKI JEDNODNIOWE
Zatrzymując sie u nas możecie Państwo również wyjechać na jednodniowe wycieczki do :
Lidzbarka Warmińskiego – Zamek Biskupów Warmińskich
Stoczek Klasztorny- Sanktuarium Matki Bożej Królowej Pokoju, Miejsce Uwięzienia Prymasa Kardynała Wyszyńskiego
Sanktuarium w Świętej Lipce – Perły Polskiego Baroku
Gierłoży - Wilczy Szaniec tajna Kwatera Hitlera.

Dla tych którzy cenią sobie spokój i wolą spokojny sposób na spędzenie wolnego czasu proponujemy spacer po Bartoszycach.
Po wyjściu z budynku naszego hoteliku proponujemy udać się do centrum miasta na Plac Konstytucji 3-go Maja.
Plac to zarówno centrum handlowe jak i miejsce spotkań i odpoczynku mieszkańców Bartoszyc i gości odwiedzających nasze miasto. Zatrzymując się na chwilę przy fontannie naszą uwagę zwróci najcenniejszy zabytek architektury świeckiej „Brama Lidzbarska”- budowla gotycka złożona z 5 kondygnacji.
Z Placu Konstytucji 3 Maja dojdziemy do gotyckiego datowanego na XIV wiek kościoła Świętego Jana Ewangelisty i Matki Boskiej Częstochowskiej. Jest to jedna z największych budowli tego rodzaju na całym Pomorzu i Pojezierzu. Do dziś zachował swój pierwotny charakter trójnawowej bazyliki. Korpus pozostał bez zmian od XIV wieku, zaś jego sylwetka z biegiem lat zmieniała się .
Dalszą wędrówkę kierujemy wzdłuż rzeki Łyny. Kładką przy ulicy Prusa podążamy w stronę Góry Zamkowej aby w Parku Elizabeth podziwiać stawek w kształcie serca.
Stąd juz bardzo blisko do gotyckiego jednonawowego Kościoła Świętego Jana Ewangelisty.
Warte zobaczenia są umiejscowione przy ul. M. Skłodowskiej – Curie posągi kamienne potocznie nazywane „Bartkami”. Posągi te to jedne z najstarszych zachowanych w Prusach przedstawień ludzkich. Stanowią od dawna jedną z głównych atrakcji turystycznych regionu. Zanim jednak udadzą sie Państwo je zobaczyć zapraszamy do restauracji na posiłek. Bartek i Gustebalda (posągi kamienne) umiejscowione są w innym rejonie miasta, warto więc posilić sie przed kolejnym celem wędrówki.