Restauracja

Na dwóch poziomach w klimatyzowanych salach naszej restauracji możecie Państwo smacznie zjeść, zorganizować spotkanie z kontrahentem... Czytaj więcej...

Hotelik

Pokoje z łazienkami umiejscowione są na ostatnim piętrze Spichlerza.

Do dyspozycji gości bezpłatny dozorowany parking Czytaj więcej...

Imprezy

Organizujemy komunie, przyjęcia okolicznościowe, bankiety, konferencje, wesela. Podchodzimy do każdego przyjęcia Czytaj więcej...

Okoliczne atrakcje

 

Powiat Bartoszycki to malownicza kraina położona w północnej części województwa warmińsko mazurskiego w bezpośrednim sąsiedztwie z Rosją ( Obwód Kaliningradzki). Droga krajowa nr 51 prowadzi do przejścia granicznego w Bezledach.
Zatrzymując sie w naszym hoteliku, możecie sobie Państwo sprawić znakomitą bazę wypadową na wycieczki rowerowe i kajakowe po okolicy.
Turystyczną atrakcją naszego powiatu są spływy kajakowe rzeką Łyną. Na terenie powiatu zastało wybudowanych kilka przystani na których można bezpiecznie dobić do brzegu min. W Perkujkach, Bartoszycach, Szylinie Wielkiej, Sępopolu i Stopkach (blisko granicy z Rosją). Tego rodzaju forma wypoczynku łączy się z możliwością podziwiania malowniczych krajobrazów, lasów, łąk, zakoli oraz stromych skalistych brzegów przypominających swym charakterem górski krajobraz.
Warte zobaczenia są:
Pomniki przyrody min. Dąb w Ciemnej Woli
Ścieżka Dydaktyczna w okolicach Galin
Bociania Wioska w Żywkowie
Polder Sątopy Samulewo w okolicach Bisztynka
W okolicach Górowa Iławeckiego : Rezerwat „Jezioro Martwe”, Zamkowa Góra (216 m n. p. m.) z wieżą widokową i doskonale przygotowaną ścieżką dydaktyczną z której można dowiedzieć sie o florze i faunie występującej na tym terenie.
Pałac w Łabędniku, Tolko

Zabytkowe kościoły w Galinach, Sokolicy, Rodnowie, Łabędniku, Lwowcu, Sępopolu, Górowie Iławeckim, Kandytach.
Zespół Pałacowo Dworski w Galinach
Bociania Wioska Żywkowo
WYCIECZKI JEDNODNIOWE
Zatrzymując sie u nas możecie Państwo również wyjechać na jednodniowe wycieczki do :
Lidzbarka Warmińskiego – Zamek Biskupów Warmińskich
Stoczek Klasztorny- Sanktuarium Matki Bożej Królowej Pokoju, Miejsce Uwięzienia Prymasa Kardynała Wyszyńskiego
Sanktuarium w Świętej Lipce – Perły Polskiego Baroku
Gierłoży - Wilczy Szaniec tajna Kwatera Hitlera.

Dla tych którzy cenią sobie spokój i wolą spokojny sposób na spędzenie wolnego czasu proponujemy spacer po Bartoszycach.
Po wyjściu z budynku naszego hoteliku proponujemy udać się do centrum miasta na Plac Konstytucji 3-go Maja.
Plac to zarówno centrum handlowe jak i miejsce spotkań i odpoczynku mieszkańców Bartoszyc i gości odwiedzających nasze miasto. Zatrzymując się na chwilę przy fontannie naszą uwagę zwróci najcenniejszy zabytek architektury świeckiej „Brama Lidzbarska”- budowla gotycka złożona z 5 kondygnacji.
Z Placu Konstytucji 3 Maja dojdziemy do gotyckiego datowanego na XIV wiek kościoła Świętego Jana Ewangelisty i Matki Boskiej Częstochowskiej. Jest to jedna z największych budowli tego rodzaju na całym Pomorzu i Pojezierzu. Do dziś zachował swój pierwotny charakter trójnawowej bazyliki. Korpus pozostał bez zmian od XIV wieku, zaś jego sylwetka z biegiem lat zmieniała się .
Dalszą wędrówkę kierujemy wzdłuż rzeki Łyny. Kładką przy ulicy Prusa podążamy w stronę Góry Zamkowej aby w Parku Elizabeth podziwiać stawek w kształcie serca.
Stąd juz bardzo blisko do gotyckiego jednonawowego Kościoła Świętego Jana Ewangelisty.
Warte zobaczenia są umiejscowione przy ul. M. Skłodowskiej – Curie posągi kamienne potocznie nazywane „Bartkami”. Posągi te to jedne z najstarszych zachowanych w Prusach przedstawień ludzkich. Stanowią od dawna jedną z głównych atrakcji turystycznych regionu. Zanim jednak udadzą sie Państwo je zobaczyć zapraszamy do restauracji na posiłek. Bartek i Gustebalda (posągi kamienne) umiejscowione są w innym rejonie miasta, warto więc posilić sie przed kolejnym celem wędrówki.